Zalety współpracy z profesjonalistami w dziedzinie rachunkowości

Rozumiemy, że wybór biura, któremu zechcą Państwo powierzyć prowadzenie rachunkowości swojej firmy, to poważna i niełatwa decyzja. Aby rozwiać Państwa wątpliwości, przedstawiamy kilka argumentów uzasadniających, dlaczego warto współpracować z profesjonalistami w dziedzinie rachunkowości. Oto najważniejsze atuty naszej firmy.

  • Jesteśmy zespołem profesjonalistek i znamy swoją pracę „od podszewki”. Przez wiele lat zdobywałyśmy doświadczenie w Urzędzie Skarbowym, m.in. w dziale kontroli podatkowej. Od 1995 roku prowadzimy własną działalność gospodarczą. Dzięki zgromadzonej wiedzy i praktyce potrafimy sprawić, że kontrole skarbowe przeprowadzane u naszych Klientów przebiegają bez jakichkolwiek problemów.
  • Pracujemy w oparciu o bezpośredni kontakt z Klientem. Uważamy, że Klient powinien być na bieżąco informowany o realizacji zlecenia i w razie potrzeby mieć możliwość wniesienia uwag. Stosujemy aktywne formy komunikacji, odpowiadamy na telefony i maile, odpowiednio reagujemy na zgłaszane potrzeby i prośby. Zawsze też znajdujemy czas na bezpośrednie rozmowy. W ten sposób zapewniamy Klientowi poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji
  • Sporządzamy dla naszych Klientów okresowe podsumowania i raporty. Informujemy o nowelizacjach przepisów i wyjaśniamy konsekwencje wprowadzonych zmian.
  • Przypominamy o zbliżających się ustawowych terminach na wykonanie określonych przepisami czynności.
  • Doradzamy bezpłatnie optymalne rozwiązania, dotyczące na przykład wyboru formy opodatkowania, które mogą  przynieść Klientom wymierne korzyści finansowe.
  • Na życzenie organizujemy krótkie tematyczne szkolenia dla Klienta bądź jego pracowników dotyczące spraw księgowo-podatkowych.
  • Zawsze dotrzymujemy terminów przy realizacji umów, nigdy nie zostawiamy Klienta z niewyjaśnionym problemem.
  • Nie unikamy odpowiedzialności za popełnione błędy, bo nikt nie jest nieomylny.
  • Zapewniamy poufność przetwarzanych danych.

Chętnie wesprzemy Państwa naszą wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem. Prowadzimy rachunkowość zgodnie z obowiązującymi standardami, w sposób gwarantujący rzetelność i niewadliwość.

Dlaczego warto powierzyć nam prowadzenie rachunkowości?

Wielu przedsiębiorców myśli o prowadzeniu rachunkowości jak o obciążeniu zabierającym cenny czas i pochłaniającym energię. Podjęcie współpracy z biurem księgowym Praktyk może znacząco ułatwić i uporządkować zarządzanie firmą.

Powierzenie księgowości specjalistom pozwala zaoszczędzić pieniądze – Klient nie musi zatrudniać księgowego w swojej firmie, wyposażać stanowiska, płacić składek ZUS, dopełniać obowiązków nałożonych przez kodeks pracy. Nie inwestuje w programy księgowe, szkolenia pracowników, zakup fachowych czasopism (co w realiach ciągle zmieniających się przepisów jest naprawdę kosztowne). Przekazuje nam jedynie wymagane dokumenty, w dogodnej dla siebie formie – osobiście, mailowo, pocztą. Ponadto biuro nie idzie na urlop, nie bierze zwolnień.

Klient oszczędza również czas potrzebny na wizyty w urzędzie skarbowym i ZUS, bo udzielone doradcy pełnomocnictwo obejmuje reprezentację klienta we wszystkich sprawach podatkowych, łącznie z kontrolą – to my dostarczamy dokumenty i udzielamy wyjaśnień.

Zawsze mamy aktualne informacje – pracownicy naszego biura dzięki systematycznym szkoleniom uzupełniają fachową wiedzą. W konsekwencji Klient nie odczuwa stresu, że przeoczy termin, źle zinterpretuje przepis czy też straci czas w Urzędzie Skarbowym.

Przejmujemy pełną odpowiedzialność za sprawy księgowe. Posiadamy obowiązkowe ubezpieczenie OC, zapewniające bezpieczeństwo rozliczeń.